Ekibimiz

IAI’nin yönetim ekibi ve global yatırımcıları, 90’lı yılların sonundan beri GSM altyapıları finans ve yatırım sektöründe aktif olarak yer almaktadır. Ekibimiz son 23 yıl içerisinde, binlerce baz istasyonu ön ödemesi de dahil olmak üzere yaklaşık 4 Milyar Dolar hacminde değer finansmanı gerçekleştirmiştir.

Başlık: Ekibimiz
Güncellenmiş: Nisan 3rd, 2018
Yazar: IAI

Yönetim Ekimiz

Evrim Evren

Evrim Evren, Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür

Evrim Evren’in telekomünikasyon sektöründe 17 yıla varan tecrübesi bulunmaktadır. IAI’ye katılmadan önce, Vodafone Türkiye firmasında 2 yıl boyunca Saha Kiralama ve Yönetimi Türkiye Müdürü olarak çalıştı ve bu pozisyonunda Fiber Operasyonlar Geçiş Hakları Yöneticiliği de Evrim ve ekibi tarafından yürütülmüştür. Vodafone Türkiye’ye geçmeden önce ise Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. firmasında 11 yıl boyunca Saha Kiralama ve Yönetimi ekibinde farklı yöneticilik pozisyonlarında görev aldı ve Turkcell’de en son olarak Marmara Bölgeler Müdürü rolünü üstlenmiştir. Evrim’in her iki operatörde de görev aldığı dönemde saha operasyonları, OPEX saving projeleri, Türkiye Telekomünikasyon sektörüne ciddi yön vermiş bulunmaktadır. Evrim’in yöneticilik tecrübeleri Link Bilgisayar A.Ş.’de Bayi Kanalı Yöneticiliği ve Satış Bölgeler Müdürlüğü görevlerini de içermektedir. Evrim, Süleyman Demirel Üniversitesi’nde İktisat lisansı, Ege Üniversitesi’nde işletme yükseklisansı ve ICSNGD-Washington’da arbitraj hakimliği eğitimlerini başarı ile tamamlamış ve halen ICSNGD’de Arbitraj Hakimliği görevlerini de yürütmektedir.

Global Yatırım Yönetim Ekibimiz

Eric M. Overman, CEO

Eric, “büyük kağıt” lease finansmanı ve mobil altyapı üzerine uzman, 23 yıldan fazla tecrübesi olan bir Vergi ve Yapılandırılmış Finans Avukatıdır. Ekibimize katılmadan önce telekomünikasyon altyapı değerlerine yatırım gerçekleştiren Wireless Infrastructure Partners adlı firmanın kurucu ortağı idi. Mayıs 2005’ten Şubat 2007’ye kadar Md7 adlı, GSM operatörlerine altyapı değerlerini yönetmede danışmanlık yapan bir firmada Finans Başkan Yardımcısı ve Vergi Danışmanı olarak görev yaptı. Bundan önceki 10 yılında ise Pillsbury Winthrop Shaw Pittman LLP ve Brown&Wood LLP firmalarında Vergi ve Yapılandırılmış Finans Avukatı; Deloitte&Touche LLP’de de Uzman Vergi Danışmanı görevlerini üstlendi. Eric, doktorasını Georgetown Üniversitesi Hukuk Okulu’nda; bilim yükseklisansını Georgetown Uluslararası Hizmetler’de; ekonomi ve uluslararası çalışmalar lisans eğitimini de Pepperdine Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.Eric, “büyük kağıt” lease finansmanı ve mobil altyapı üzerine uzman, 19 yıldan fazla tecrübesi olan bir Vergi ve Yapılandırılmış Finans Avukatıdır. Ekibimize katılmadan önce telekomünikasyon altyapı değerlerine yatırım gerçekleştiren Wireless Infrastructure Partners adlı firmanın kurucu ortağı idi. Mayıs 2005’ten Şubat 2007’ye kadar Md7 adlı, GSM operatörlerine altyapı değerlerini yönetmede danışmanlık yapan bir firmada Finans Başkan Yardımcısı ve Vergi Danışmanı olarak görev yaptı. Bundan önceki 10 yılında ise Pillsbury Winthrop Shaw Pittman LLP ve Brown&Wood LLP firmalarında Vergi ve Yapılandırılmış Finans Avukatı; Deloitte&Touche LLP’de de Uzman Vergi Danışmanı görevlerini üstlendi. Eric, doktorasını Georgetown Üniversitesi Hukuk Okulu’nda; bilim yükseklisansını Georgetown Uluslararası Hizmetler’de; ekonomi ve uluslararası çalışmalar lisans eğitimini de Pepperdine Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

Daniel J. Hasselman, Başkan

Dan’in tecrübesi 19 yıldan uzun süreli emlak ve GSM altyapı sektör yöneticiliğine dayanıyor. Başkanlık görevine gelmeden önce WIP firmasında Yönetici Direktör rolünü üstlendi. Dan ayrıca, RFS Capital adına telekomünikasyon altyapı değerlerine yatırım gerçekleştiren Vertical Capital Group adlı firmanın hem kurucu ortaklığını hem de sahipliğini üstlendi. Telekom endüstrisine girişi ise, telekom kira sözleşmeleri satın alan bir firmada Finans ve Satınalım Direktörü görevini almakla oldu. Daha henüz 21 yaşında iken U.S. Home and Loan, Inc. adlı firmayı kurarak $150,000,000’lık emlak ve mortgage işlemleri gerçekleştirme başarısı gösterdi. Dan eğitimini ise Minnesota State ve San Diego State Üniversiteleri’nde yaptı.

Andrew K. Wood, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Operasyonlar

Andy’nin, emlak ve GSM altyapı endüstrilerindeki yöneticilik ve satış profesyonelliği tecrübeleri 21 yıldan daha uzun bir süreyi içeriyor. Operasyonlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı konumuna gelmeden önce, WIP firmasında Yönetici Direktörlük görevini yerine getirdi. Andy ayrıca, RFS Capital firması adına telekomünikasyon altyapı değerlerine yatırımlar gerçekleştiren Vertical Capital Group firmasının kurucu ortaklığı ve sahipliği görevlerini üstlendi. Emlak, mortgage, telekom ve ticari leasing üzerine olan bilgi ve tecrübeleri sayesinde Andy, GSM telekomünikasyon arenasındaki satın alım stratejilerinde, yenilikçi yapısı ile öncü bir profesyoneldir. Andy, Finans ve İşletme lisans eğitimini San Diego State Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.